*6.10.1986 v Brně

Dcera jazzového a swingového zpěváka Ládi Kerndla, Tereza Kerndlová, se od svých dvou a půl let plavila se svým otcem na lodích po celé Evropě. Ten na těchto lodích působil jako hudebník a zpěvák. Pět let působila v pěveckém sboru Ivy Bittové. Pět roků závodně stepovala a je šestinásobná mistryně ČR, dále se umístila na prvním místě na ME a na čtvrtém a šestém místě na MS. Šest let se věnovala dabingu a nadabovala přes 200 seriálů a filmů. Od osmi let začala veřejně vystupovat se svým otcem a jeho orchestrem Jazz Friends a dále i s velkými renomovanými českými Big Bandy. S otcem zpívá na jeho 10 CD, za která již obdrželi několik zlatých a platinových desek. V roce 2000 dostala nabídku a vzniklo dívčí trio Black Milk. V červnu 2001 natočila s Terezou Černochovou a Helenou Zeťovou CD s názvem „Modrej dým“. V roce 2002 získaly Českého Slavíka za Objev roku a cenu Akademie, následující rok natočily druhé CD „Sedmkrát“. Obě CD se staly zlatými a platinovými.

Na jaře roku 2005 Tereza odchází z Black Milk a začíná připravovat své sólové album „Orchidej“. Tereza se také stala na rok tváří světové značky Maybelline New York. Nafotila i kalendář pro firmu Balmain, se kterou spolupracuje dodnes. 5. listopadu 2007 vydala Tereza své druhé sólové album pod názvem „Have Some Fun“. Desku natáčela v Belgii s producentem Stanem Šimorem. Na nové desce se podílela řada světových autorů, mezi kterými se objevil i Gordon Pogoda, který je známý především napsáním jedné z písní ke kultovnímu celosvětově známému seriálu „Sex ve městě“. A právě s tímto pilotním singlem z tohoto alba se stala vítězkou Eurosongu 2008.

Na podzim roku 2008 Tereza vydává své třetí sólové album s názvem „Retro“ a s pilotním singlem „Anděl“ dobývá česká rádia a její singl se tak stává nejhranější a nejstahovanější písní české zpěvačky.Na rok 2009 Tereza vydala nový singl „Holka jako já“ k němu již desátý videoklip. Tato píseň následně vychází na reedici alba „Retro“. Za tento rok získala i prestižní cenu Hudebních cen Óčka 2009 v kategorii Pop & Dance. A na konci léta roku 2009 také natočila jedinečné DVD 50 minut pro tebe s tanečně-cvičebním programem. V roce 2010 vydává pilotní singl „Schody z nebe“, který je předzvěstí její již čtvrté sólové desky a s tímto singlem se stává rekordmankou české i slovenské popové scény na kanálu YouTube, kde její videoklip momentálně zhlédlo již více jak devět milionů lidí. V zápětí přichází nabídka od společnosti Walt Disney, aby jako první Češka nazpívala titulní píseň „Já chci jen to, co chci“ k animovanému velkofilmu „Na vlásku“, který se hned usadí na první pozici návštěvnosti kin, jak v České tak Slovenské republice. Na konci srpna roku 2010 nafotila vlastní kalendář pro firmu Alt Energie Develop, určený pro rok 2011. Ten vyhrál dvě ankety o nejlepší kalendář pro rok 2011 u nás a Tereza tak porazila i naše nejúspěšnější modelky. V srpnu 2011 vydává druhý singl a videoklip k písni „Přísahám“, který opět boduje na naší hudební scéně. V říjnu 2011 je již na pultech čtvrté sólové album „Schody z nebe“ a v listopadu tohoto roku opět potvrzuje své kvality a znovu získává cenu Hudebních cen Óčka 2011 v kategorii Pop & Dance. V tomto roce je oslovena na spolupráci s velikánem slovenské scény Richardem Müllerem, se kterým nazpívá duet s názvem Klid, Mír a Pokora, který vychází na albu Richarda Müllera „Eště“. V roce 2012 vzniká k této písni i videoklip. Na začátku roku 2012 také dochází ke spolupráci na titulní písni k česko-slovenské reality show Hotel Paradise. Tereza byla oslovena a vybrána, aby k ní nazpívala společně se slovenským zpěvákem Mišem Bielym song „Všetko sa dá“. V roce 2012 také získává titul Nejkrásnější nohy 2012, tradiční značky Gillette Venus. V létě tohoto roku Tereza vydává další singl s názvem „Tepe Srdce Mý“ a videoklip k této skladbě nominovaný hudební stanicí MTV zvítězil v anketě Český Slavík v kategorii Videoklip roku 2012. Nominaci následně získává i s duetem s Richardem Müllerem. Skladba „Klid, Mír a Pokora“ je nominována ve slovenském Slavíku na Hit Roku 2012. Nominaci neproměňuje, ale velkým úspěchem je i skutečnost, že je tato píseň mezi pěti nejlepšími skladbami roku.

Na začátku roku 2013 Tereza získává třetí cenu hudební stanice Óčko. Proměňuje svoji nominaci v kategorii Zpěvačka roku 2012. Nyní přichází s novou skladbou a videoklipem, který nese název Klišé z Plyše.